۱۳:۴۹:۵۹ - جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر عامل بزرگ‌ترین مرکز تکثیر و پرورش ماهیان گرم آبی کشور در گفت و گو با خوزپرس:
شرکت ماهی کارون شهرستان شوشتر بزرگترین مرکز تکثیر و پرورش ماهیان گرم آبی کشور است/یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بلند مدت ایجاد مزارع پرورش ماهیان خاویاری است
ابراهیم تقی پور
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ | کد خبر : 5589
 • خوزپرس: مدیر عامل بزرگ‌ترین مرکز تکثیر و پرورش ماهیان گرم آبی کشور گفت: شرکت ماهی کارون شهرستان شوشتر با مساحتی قریب به ۹۰۰ هکتار و سطح مفید استخرهای آبی ۴۴۰ هکتار، بزرگ‌ترین مرکز تکثیر و پرورش ماهیان گرم آبی کشور است و باید از این ظرفیت در توسعه منطقه استفاده شود.

  ابراهیم تقی پور در گفت و گو با خبرنگار خوزپرس در اهواز اظهار داشت: شرکت ماهی کارون شهرستان شوشتر با مساحتی قریب به ۹۰۰ هکتار  و سطح مفید استخرهای آبی ۴۴۰ هکتار، بزرگ‌ترین مرکز تکثیر و پرورش ماهیان گرم آبی کشور است و باید از این ظرفیت در توسعه منطقه استفاده شود.

  وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده در سال جاری تولید ماهی  بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است و این روند با مهندسی آبزی پروری در حال افزایش است.

  مدیر عامل بزرگ‌ترین شرکت پرورش ماهی در کشور بیان کرد: این روش تولید آبزی پروری در شرکت ماهی کارون پایدار نخواهد بود و برنامه های توسعه این شرکت در حال اجرا است.

  وی به یکی از روش‌های افزایش تولید ماهی اشاره کرد و گفت: یکی از روش‌های افزایش تولید ماهی روش‌های تغذیه جدید و استفاده از غذاهای فرموله شده است.

  تقی پور با اشاره به ظرفیت تولید بچه ماهی در این شرکت عنوان کرد: با توجه به وسعت و برنامه‌های انجام شده  در تولید بچه ماهی سالانه ظرفیت ۵ میلیون قطعه بچه ماهی را داریم.

  مدیر عامل شرکت ماهی کارون به سند چشم انداز این شرکت اشاره کرد و افزود: سند چشم اندازی برای این شرکت نوشته شده و در این طرح برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای توسعه شرکت ماهی کارون اجرایی می‌شود.

  وی با اشاره به برنامه‌های میان مدت شرکت ماهی کارون تصریح کرد: احداث خط تولید خوراک آبزیان، احداث خط تولید عمل آوری و بسته بندی ماهی‌های تولیدی در شرکت و اصلاح روش کشت و پرورش از مهم‌ترین برنامه‌های میان مدت شرکت ماهی کارون است.

  تقی پور به برنامه‌های بلند مدت شرکت ماهی کارون اشاره کرد و خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بلند مدت شرکت ماهی کارون ایجاد مزارع پرورش ماهی‌های خاویاری است که تمام تلاش برای ایجاد این گام مؤثر برداشته می‌شود و ایجاد مزارع پرورش ماهی متراکم و نیمه مدار بسته نیز از برنامه‌های این شرکت است.

  مدیر عامل بزرگ‌ترین شرکت پرورش ماهیان گرم آبی به ایجاد احداث بازارچه فروش ماهی و اماکن توریستی در شرکت ماهی کارون اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت احداث بازارچه فروش ماهی و مراکز تفریحی است و با ایجاد این اماکن توریستی، محل اقامتی، صید تفریحی و ورزش‌های آبی برنامه ریزی شده است.

  انتهای پیام/

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  خوز پرس عربی خوزپرس خوزپرس خوزپرس خبر فارسی تابناك وب